NOWOŚCI IDS 2015

 
ORTHOPHOS SL 2D – wyjątkowa ostrość obrazu

ORTHOPHOS SL 2D to gwarancja najwyższej jakości obrazu. Najnowsza technologia SL Autofocus pozwala na otrzymanie najostrzejszych obrazów dla najlepszej diagnostyki. W trakcie ekspozycji uzyskuje się do 4200 obrazów, które następnie tworzą

 możliwie najostrzejsze zdjęcie panoramiczne.
Dodatkowo, wykorzystanie innowacyjnego sensora DCS (Direct Conversion System – bezpośrednia zamiana promieni X na sygnał elektryczny) pozwala na zmniejszenie dawki, jednocześnie ograniczając powstawanie błędów i poprawiając jakość zdjęcia.
Zastosowane funkcje Panorama Editor oraz Interactive Sharp Layer znacznie ułatwiają lekarzowi diagnozę oraz zapewniają najwyższy komfort użytkowania.

 
ORTHOPHOS SL 3D – dostosowany do Twoich potrzeb

W zależności od Twoich potrzeb ORTHOPHOS SL 3D dostępny jest w dwóch 

objętościach obrazowania 8x8 cm oraz 11x10 cm. Dodatkowo, za pomocą nowego oprogramowania można diagnozować również drogi oddechowe. Połączenie automatycznego zagryzaka oraz systemu laserów EVI sprawia, że pozycjonowanie pacjenta jeszcze nigdy nie było tak proste. Obsługa aparatu stała się jeszcze bardziej intuicyjna dzięki nowemu, większemu i bardziej czytelnemu wyświetlaczowi. ORTHOPHOS SL 3D idealnie wkomponuje się w niepowtarzalny wystrój Twojej praktyki dzięki technologii Ambient Light, podświetlającej aparat na ponad 20 dowolnych kolorów.

 
XIOS SCAN

XIOS Scan to najnowszy skaner płytek fosforowych firmy Sirona. Najwyższa precyzja sięgająca 22lp/mm pozwala na najlepsze rezultaty kliniczne. Dzięki czytelnemu 

wyświetlaczowi skaner jest bardzo przyjazny w obsłudze. System zapobiegający rysowaniu się płytek pozwala na sprawne i bezproblemowe użytkowanie, a gdy płytka zostanie umieszczona nieprawidłowo skaner zwróci ją bez konieczności wykonywania dodatkowych czynności. Cztery rozmiary płytek oraz ich biały kolor pozwalają nie tylko optymalnie je dopasować, ale zapewniają również odpowiednią widoczność w ustach pacjenta.

 
SIDEXIS 4

Najnowsze oprogramowanie SIDEXIS 4 stanowi idealne uzupełnienie nowej gamy produktów firmy Sirona. Wyjątkowo intuicyjny panel obsługi prowadzi użytkownika krok

po kroku od fazy administracji, aż do wykonania ekspozycji. . Nowoczesny  wygląd sprawia, że obsługa urządzeń, jak również analiza obrazów jest jeszcze bardziej komfortowa dla lekarza. Dzięki wbudowanej funkcji Compare, Sidexis 4 pozwala na jednoczesne porównywanie różnych rodzajów obrazów, a także porównanie dwóch ekspozycji 3D jednocześnie, co umożliwia jeszcze dokładniejszą diagnozę i ułatwia komunikację z pacjentem. Wyjątkowo przejrzysta faza administracji pozwala w prosty sposób zarządzać bazą ekspozycji.

 
SIROLASER Blue– prawdziwa rewolucja – 1 urządzenie, 3 diody

Jedyny stosowany w stomatologii laser wykorzystujący aż 3 diody: niebieską, czerwoną i podczerwoną. Dzięki zastosowanej technologii, SIROLaser Blue zapewnia maksymalną wydajność i pewność w działaniu. SIROLase Blue nie tylko oferuje najszersze spektrum zastosowań, ale również jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Dzięki przejrzystemu, dotykowemu ekranowi oraz wielu wbudowanym programom, praca jest łatwiejsza niż kiedykolwiek przedtem.

 
inLab MC X5 – uwolnij swoje laboratorium!

Najnowsza frezarka inLab MC X5 otwiera zupełnie nowe możliwości przed komercyjnymi laboratoriami. 5-osiowa technologia, otwartość na pliki .STL, standardowy format dysków 98/98,5mm od dowolnego producenta, możliwość szlifowania nawet do 6 bloków ceramicznych w jednym cyklu, brak czasowych opłat licencyjnych idealnie spełnia potrzeby techników dentystycznych w Polsce. W połączeniu z atrakcyjną ceną składa się na wyjątkowo wydajne i najbardziej elastyczne rozwiązanie na rynku.

 
inLab SW 15.0

inLab 15.0 to oprogramowanie będące odpowiedzią na potrzeby techników. Modularna koncepcja pozwala dostosować je do potrzeb laboratoriów, jednakże Sirona nie nakłada na użytkowników żadnych opłat czasowych, stawiając na maksymalną wygodę i przejrzystość rozwiązań. inLab 15.0 łączy w sobie najbardziej zaawansowane możliwości, zamknięte w wyjątkowo czytelnym i przejrzystym oprogramowaniu. Z inLab 15 projektowanie nawet bardziej skomplikowanych prac staje się proste.

 
CEREC – Centrum Twojej praktyki

System CEREC to już nie tylko świetne rozwiązanie dla protetyków. DO targów IDS 2015 to również niezwykle wydajne narzędzie dla implantologów i ortodontów. Protetyka jednej wizyty to jedynie ułamek obecnych możliwości systemu. Mozliwość wykonywania odbudów na implantach oraz implantacji z wykorzystaniem szablonu chirurgicznego CEREC Guide 2.0 jest odpowiedzią na potrzeby implantologów. Natomiast wykonywanie szyn ortodontycznych jak również archiwizacja cyfrowych modeli to rozwiązania skierowane do ortodontów. Z nowymi możliwościami, system CEREC staje się tuż obok unitu prawdziwym centrum gabinetu stomatologicznego.

 
CEREC SW 4.4 – najbardziej zaawansowane oprogramowanie CAD/CAM do gabinetów stomatologicznych

Najnowsze oprogramowanie CEREC SW 4.4 zdecydowanie zwiększa kliniczną wartość systemu CEREC. Innowacyjny algorytm BioJaw dopasowuje propozycję odbudowy nie tylko do zębów sąsiadujących ale do całego łuku. Oznacza to niebywałą pasowność i szczelność prac. Zoptymalizowane algorytmy frezowania oraz cienkie wiertła pozwalają odwzorować nawet najbardziej rozwinięte bruzdy i guzki. Dodatkowo, zintegrowana funkcja analizy preparacji pozwala lekarzowi otrzymywać najlepsze rezultaty kliniczne. Ponadto, nowy interface pozwala na jeszcze szybsze i łatwiejsze obsługiwanie oprogramowania.

 
CEREC AF – elastyczne rozwiązanie

Nie musisz iść na kompromis, CEREC dostosuje się od Ciebie. Wybierz opcję pasującą do Twoich potrzeb – kamera zintegrowana z wózkiem jezdnym lub na wygodnej podkładce obok komputera.  CEREC AF zdecydowanie zwiększa mobilność i pozwala zaoszczędzić cenne miejsce w gabinecie. Dodatkowe oprogramowanie Sirona Remote pozwala na wizualizację procesu skanowania na tablecie lub monitorze przy unicie.


inLab MC X5: OTWARTA, 5-OSIOWA FREZARKA DLA LABORATORIÓW PROTETYCZNYCH
inLab MC X5 to nowa, 5-osiowa frezarko-szlifierka firmy Sirona, stworzona z myślą o najbardziej wymagających laboratoriach protetycznych. Sirona, doskonale rozumiejąc potrzeby techników dentystycznych, daje im to, czego najbardziej potrzebują - niezależność w wyborze materiałów oraz największą elastyczność całego procesu produkcyjnego (z importem plików .stl, frezowaniem na sucho lub w trybie mieszanym i szlifowaniem na mokro).

 

Stworzona dla laboratoriów protetycznych

Sirona, projektując frezarkę inLab MC X5 wykorzystała swoje bogate, 30-letnie doświadczenie w produkcji systemów CAD/CAM z frezarkami szlifującymi na mokro oraz nowe techniki frezowania na sucho, zaspakajając aktualne i przyszłe potrzeby techników. Wszystko to sprawia, że inLab MC X5 jest doskonałą inwestycją na lata.
inLab MC X5 jest pierwszą otwartą frezarką Sirony, która idealnie sprawdzi się nie tylko w laboratoriach wkraczających w świat cyfrowej protetyki, ale także w laboratoriach, które już korzystają z rozwiązań CAD/CAM – np. ze skanerów modeli i oprogramowania CAD innych producentów. Zaprojektowane odbudowy w formacie .STL mogą być w łatwy i szybki sposób zaimportowane do oprogramowania inLab CAM dołączonego do frezarki inLab MC X5 i następnie w niej wycięte. W połączeniu ze skanerem modeli inEos X5, oprogramowaniem inLab i piecem do synteryzacji inFire HTC Speed, nowa frezarka inLab MC X5 stwarza idealne możliwości dla laboratoriów, pragnących posiadać kompletny, elastyczny system CAD/CAM.

Wydajna frezarka dla wielu zastosowań

Zależnie od wskazania i materiału, pięcioosiowa frezarka inLab MC X5 może być wykorzystana do frezowania/szlifowania na sucho lub na mokro. Dodatkowo, po raz pierwszy możliwe jest automatyczne przełączenie się z trybu frezowania na mokro do frezowania na sucho podczas wykonywania jednej pracy. Urządzenie umożliwia wycinanie prac ze standardowych dysków o średnicy 98,5 mm i wysokości do 30 mm od dowolnego producenta. Wydajne i ekonomiczne użycie materiałów możliwe jest dzięki zaawansowanym funkcjom zarządzania dyskami. Oczywiście technik ma możliwość wykonywania prac nie tylko z dysków, ale również z bloków. Specjalnie zaprojektowany uchwyt na bloki pozwala na wykonanie sekwencyjnego szlifowania do sześciu prac z różnych materiałów w jednym cyklu. inLab MC X5 jest zatem uniwersalną, laboratoryjną frezarką z niezwykle szerokim zakresem wskazań wykonywanych z takich materiałów, jak tlenek cyrkonu, polimery, kompozyty, wosk, ceramika feldszpatowa i dwukrzemowo-litowa, hybrydowa oraz w przyszłości metal. Urządzenie to daje technikowi nie tylko dowolność w wyborze producenta materiałów, ale również niezastąpione wsparcie, dzięki kooperacji Sirony z największymi producentami materiałów na rynku, jak VITA Zahnfabrik, Ivoclar Vivadent, Dentsply, Merz Dental, 3M ESPE, czy GC.

Otwarta, przyjazna i ekonomiczna

Dzięki połączeniu szerokiego zakresu wskazań, swobodnego wyboru materiałów z możliwością współpracy z dowolnymi otwartymi programami CAD, frezarka idealnie wkomponowuje się w model każdego nowoczesnego laboratorium protetycznego. Wysoka jakość oraz funkcjonalny design komory frezarki z inteligentnym systemem ssącym zapewniają łatwą konserwację oraz umożliwiają jej szybkie i dokładne czyszczenie wspomagane komputerowo. Do głównych zalet frezarki inLab MC X5 należy również szybkie, automatyczne przełączanie się pomiędzy różnymi materiałami i strategiami obróbki. Właśnie ta elastyczność, korzystna cena i brak opłat licencyjnych sprawiają, że frezarka inLab MC X5 jest wartą rozważenia, niezwykle rozsądną inwestycją.

Dostępna w sprzedaży już od 1 listopada 2014.


UNIT DENTYSTYCZNNY C8+ oferta specjalna na 2014

1 rok standardowej gwarancji + 2 lata przedłużonej gwarancji
 

C8+ uosabia wszystkie wypróbowane i przetestowane techniczne właściwości unitów stomatologicznych Sirony: ergonomiczne i wygodne pozycjonowanie pacjenta, wysokiej jakości materiały, intuicyjny interfejs użytkownika oraz przekonujące funkcje higieniczne.  Jego korzystna cena oraz znak jakości „Made in Germany” zagwarantowały, że model stał się jednym z naszych największych sukcesów.

Mamy przyjemność poinformować, że wszystkie unity C8+ otrzymają w standardzie 3 letnią gwarancję (1+2 lata przedłużonej gwarancji). Przedłużona gwarancja odnosi się do wszystkich dostaw od 1 stycznia 2014 z fabryki.
Obecnie na całym świecie sprzedano więcej niż 40 000 unitów i klienci są przekonani o ich niezawodnej technologii. Dziękujemy za zaufanie i jesteśmy pewni, że przedłużona gwarancja sprawi, że zakup unitu C8+  będzie dla Ciebie jeszcze bardziej korzystny.